Főzési tanácsok
A fa hordók ma is népszerűek, ha alkoholos italok érleléséről van szó. A bort, whiskyt, pálinkát és még különböző söröket is érlelnek fa hordókban: ezek elősegítik a színeket és az aromák kialakulását is.
A pálinkafajták között megtalálhatóak olyanok is, amelyek egyes földrajzi területekhez kötődnek, mivel a gyümölcsfajta kiemelkedően alkalmas a termesztésre. Ezeken a tájakon több évszázada készítenek pálinkát, ezért külön pálinkafajtaként azonosítjuk őket, a pálinkatörvény is sokkal szigorúbb követelményeket fogalmaz meg velük kapcsolatban. Lássuk is ezeket az eredetvédett pálinkafajtákat!
Az Ongai Kulturális Egyesület már 2010 óta rendezi meg évente a nívós pálinkaversenyt, amellyel kezdetben csak a helybéli pálinkafőzőket szólították meg, de az évek múlásával egyre szélesebb körben megismerték a versenyt és persze neveztek is saját főzeteikkel. Évek óta rendszeresen egyre nagyobb számban érkeznek a nevezések, és már külhoni pálinkafőzők is megmérettetik magukat: Szlovákiából, Romániából, Lengyelországból és Ausztriából is érkeznek versenyzők szép számmal.
Sokféle pálinka elérhető a boltok polcain, amelyek lehetnek nagyon finomak, de belefuthatunk olyanokba is, amelyeknek fura utóíze van, túl erős, nem érződik ki a gyümölcs íze… Annak járunk most utána, hogy mikre kell figyelni ahhoz, hogy igazán jó minőségű, finom pálinka legyen a főzés eredménye.
A pálinkafőzés egy bonyolult és összetett folyamat, amely mély szakmai ismereteket igényel. Az alábbiakban azt mutatjuk be, mi történik a pálinkával a főzés után.
A pálinkafőzés egy összetett és több lépésből álló folyamat, amely mély ismereteket követel meg ahhoz, hogy valóban minőségi és finom ital legyen a végeredmény. Az alábbi bejegyzésben a lepárlást és a párlattisztító szerepét járjuk körbe.
A pálinka, hazánk egyik legkedveltebb és legnépszerűbb itala, 2013-ban került fel a Hungarikumok közé. Az alábbi bejegyzésben azt járjuk körbe, hogy mit is jelent az, hogy Hungarikum, milyen folyamat során került fel például a pálinka is.
Bizonyára már Ön is többféle pálinkát kóstolt, de többször is előfordult, hogy elsőre nem tudta megmondani, milyen gyümölcsből is készült az adott pálinka? Ez teljesen általános jelenség, és az alábbi tippekkel fejleszthető is az ízlelés!